פלוטרים

מהם פלוטים? איזה שימוש עושים בהם? מה ההבדל בין פלוטר לפלוטים? ומהי הדפסת פלוטרים? כל מה שצריך וחשוב לדעת בכתבה שלפניכם.

פלוטים הינה מילת מפתח בענף הדפוס והיא מתארת הדפסים גדולים המודפסים באמצעות מדפסות בפורמט רחב. יחד עם זאת, חשוב לציין שקיים הבדל בין פלוטים לפלוטרים, וזאת אף על פי ששני סוגי הדפסות אלו מיושמים באמצעות מדפסות בפורמט רחב.

הדפסת פלוטרים מיועדת בעיקר לצרכי הדפסה של שרטוטים ועיצוב גרפי-הנדסי ואילו הדפסת פלוטים משמשת לצרכי הדפסת שלטים וכדומה בפורמט רחב. הבדל נוסף טמון בעבודה שפלוטרים הינם הדפסות הניתנות לחיתוך בהתאם לעיצוב הגרפי של התוצר אותו תרצו להדפיס. מדפסות פלוטרים מתקדמות מסוגלות לחתוך בצורה המדויקת ביותר את הנייר בהתאם לעיצוב הגרפי של הקובץ אשר נשלח להדפסה, כאשר מכונות אלו זכו לכינוי הכללי מכונות פלוטר חיתוך.

הדפסות פלוטר – הדפסות בפורמט רחב

מכונות דפוס פועלות בשתי שיטות דפוס עיקריות, דפוס אופסט ודפוס דיגיטלי ובשתי השיטות יחד, רוחב ההדפסה הינו מינימאלי והוא נקבע בהתאם למידות הדף המודפס, כאשר ישנן שלוש מידות עיקריות המשמשות לצרכי הדפסה דיגיטלית או הדפסת אופסט: גודל דף A3, גודל דף A 4 (דף מדפסת רגיל) וגודל דף A5 שהוא למעשה חצי מדף מדפסת רגיל. במקרים בהם נדרשת הדפסה על גבי שטח גדול יותר, ההדפסה מיושמת באמצעות מדפסות פלוטר שהן מדפסות בפורמט רחב. מדפסות אלו מיועדות בין היתר לצרכי הדפסת פלוטים ופלוטרים של תכניות בנייה ותכניות דירה, שרטוטים אדריכליים, פוסטרים, שלטים, מדבקות ענק וכדומה.

הדפסות פלוטר – היכן?

הדפסות פלוטר, בין אם הן מיועדות לצרכי הפקת פלוטים גדולים של הדפסות בפורמט רחב ובין אם הן מיועדות למטרות הדפסות פלוטר חיתוך, מיושמות על ידי דפסים מקצועיים ומנוסים העומדים לרשותכם במספר בתי דפוס מובילים העוסקים ומתחמים בנושא. מכיוון שמדפסות הפלוטר הינן מדפסות יקרות הן אינן מוחזקות על ידי כל בית דפוס רגיל העוסק בהדפסת מוצרי נייר בהתאם לגדלים אותם ציינו קודם.

ברוב המקרים, בתי הדפוס הקטנים יותר מפנים את עבודות הפלוטים והפלוטרים לבתי דפוס גדולים המחזיקים בציוד מתקדם של מכונות הדפסה הכולל בתוכו גם מכונות פלוטר מקצועיות המאפשרות הדפסה בפורמט רחב. מדפסות אלו מצויות גם ברשותם של מכוני העתקה העוסקים בהדפסת תכניות בנייה ותכניות הנדסיות וגם בקרב חברות שילוט העוסקות ומתמחות בהדפסת שלטי חוצות ושלטי ענק בפורמט רחב.

בשנים האחרונות, נכנסו יותר ויותר שכלולים טכנולוגיים לתעשיית הדפוס המסורתית. שכלולים אלו מאפשרים למעשה שמירה מקסימאלית על איכויות הקובץ הגרפי גם במסגרת הדפסות ענק מכל סוג, לכל מטרה ובכל סדר גודל.

בית דפוס שיא קופי הינו מכון העתקות מקצועי המספק הדפסות בפורמט רחב באמצעות פלוטרים לקהל לקוחות רב ומרוצה כבר שנים רבות. לרשותנו ציוד חדיש ומשוכלל המבטיח איכות גבוהה של פלוטים ומוצרים מודפסים נוספים.

רוצה לדעת עוד?

מלא את הפרטים ונחזור אליך בהקדם      כל הזכויות שמורות CCOPY © קידום ובניית אתר | פרסום בגוגל