מהי קאפה

קאפה היא משטח להדבקת תמונות על גבו. מדובר במשטח קשיח ועבה, במידת עובי של לפחות 10 מ”מ, כאשר על הקאפה ניתן להדפיס ישירות, ללא הדבקה, או להדביק תמונה מחומר גלם אחר.

במאמר זה נסקור בפניכם שני סוגים של שימושים אלו. אך לפני כן, נפרט מהם יתרונות הקאפה בקווי מתאר כלליים, ומדוע ברבים מן המקרים היא תהיה עדיפה על כל דרך תצוגה אחרת.

הדפסה על קאפה וורדים אדומים על רקע לבן

יתרונות הקאפה

היתרון המרכזי הוא הנגשת התמונה ישירות לצופה החי ללא מדיום כלשהו. המדיומים המרכזיים בתעשייה הם אלמנטים בהם זכוכית עוטפת את התמונה: מסגרת תמונה, ומתקני תצוגה. אומנים רבים לא מעוניינים להיות ממוסגרים מאחורי זכוכית. הם רוצים שהקהל יתרשם מהתמונות שלהם ישירות, ממש כשם שאומן במה לא מעוניין שינוגן פלייבק של מה שעשה: הוא רוצה לעשות את הדברים באופן חי. הקאפה לא רק מספקת זאת, היא מבליטה את החיות שבתמונה בכך שהיא עבה, ולכן היא שמה את התמונה עצמה בחזית, 10 מ”מ לפני הקיר.

הדפסה ישירות על הקאפה

בית דפוס שיא קופי ממליץ להדפיס ישירות על הקאפה מכמה סיבות: המראה שלה חלק לחלוטין כמו נייר. כך תוכלו גם ליהנות מתמונה חלקה, אך בשונה מציור על נייר – תיהנו גם מעובי התצוגה של התמונה. יתרון נוסף המגולם
בהדפסה ישירה מגולם בהסבר מהפסקה הקודמת – שאומנים רבים מעוניינים לא להיות מיוצגים עם מדיום, אלא בתצוגה ישירה. כפי שזכוכית מסגרת מהווה מדיום עבורם, גם חומרים שמודבקים על הקאפה עלולים להיחשב ככאלה, ולכן הדפסה ישירה מהווה המיצג הכי ישיר וחי.

הדפסה על קאפה נופים

הדבקה על הקאפה

פעולה מומלצת היא הדבקת ציור או תמונת קנבס על הקאפה. השילוב של קנבס וקאפה הוא ממש כמו סיר ומכסה: עובי הקאפה, ודקיקות הקנבס משלימים זה את זה ולא נראים כמו מוצר שהודבק על משנהו. אפשרות נוספת היא להצטייד בשני משטחי קאפה זהים לחלוטין באורך וברוחב שלהם ולהדביק אותם זה על זה. בכך תצרו משטח עבה במיוחד של 20 מ”מ – עובי מכובד לכל הדעות שתורם תרומה מכרעת להחצנת התמונה שלכם.

לפרטים נוספים על הדפסה על קאפה – לחצו כאן

Save